Nemáte s řasokoulemi žádné zkušenosti a nejste si jisti, jak přesně postupovat po obdržení balíčku? Pak jste tu správně.

Pečlivá kontrola

Jako první zkontrolujte obsah balíčku. I my jsme jen lidé a malá chybička se výjimečně vloudí. Pokud by bylo cokoliv v nepořádku, neváhejte nás neprodleně kontaktovat skrz kontaktní formulář na stránce vrácení zboží a reklamace.

Příprava dózy

Nejprve připravte dózu. Stačí vypláchnout a následně naplnit kohoutkovou vodou. Voda nemusí být odstátá ani převařená. Trocha chloru, který po krátké chvíli vyprchá, řasokoulím nijak neuškodí.

Kreativitě se meze nekladou. Do dózy můžete přidat písek, kamínky, či jinou dekoraci. Za nás však tyto věci kazí minimalistický dojem a není to tak estetické, jako samotné řasokoule v dóze. S rybkami opatrně. Ani jedna dóza z naší nabídky není pro jakoukoliv rybku vhodná. Více v článku řasokoule a ryby ve společném akváriu.

Vybalení řasokoulí

Řasokoule balíme do zipovacích sáčků. Tím je zajištěno, že po celou dobu přepravy zůstanou nasáklé vodou a nevyschnou. Jsou to tak odolné rostliny, že na cestách vydrží i několik týdnů. Myslete však na to, že ve vodě a na slabém světle je řasokoulím vždy lépe.

Po vyndání řasokoulí ze sáčku je jemně promačkejte v umyvadle s vodou. Nejenže tím vypláchnete z řasokoulí usazené nečistoty, ale zároveň jim tím navrátíte jejich přirozený tvar, který může být po cestě lehce deformovaný.

Volba stanoviště

Řasokoule nemají rády, když jsou dolouhodobě na příliš silném světle. Proto doporučujeme vybrat takové stanoviště, kam nedopadá přímé sluneční světlo a které není v blízkosti okna. Dlouhodobé umístění na okenní parapet znamená pro řasokoule pomalou smrt. Dále není vhodné umístění v blízkosti zdroje tepla.

Když se vyhnete těmto nevhodným umístěním, řasokoule budou mít dlouhý a spokojený život. Komplexní informace o řasokoulích naleznete v našem článku – Co je to řasokoule a jak ji pěstovat.