Akvárium a ryby už mám, můžu přidat řasokoule?

Stejně tak, jako kterékoliv jiné živé rostliny, jsou i řasokoule ku prospěchu fungování biologické rovnováhy v akváriu. Pokud nechováte velké agresivní ryby,  například Piraně či Tlamovce, tak se není čeho obávat.

Rybky neublíží řasokouli a řasokoule nijak negativně neovlivní život v akváriu.

Jaké ryby mohou tedy žít v souladu s řasokoulemi?

Lze říci, že všechny malé, běžně chované druhy rybek. Velice populární je společné soužití s Bettou bojovnicí. Dále to mohou být všechny druhy ancistrusů a dalších malých sumečků, živorodky, tetry, malé druhy cichlid…

Mějte vždy na paměti, že je důležité přizpůsobit akvárium životu konkrétních druhů rybek. Kde přežijí rybky, tam přežije i řasokoule.

A co krevetky, nesežerou řasokouli?

Některé druhy krevetek jsou sice řasožravé, ale řasy, ze které se řasokoule skládá, se ani nedotknou. A když už uvidíte, jak se na řasokoulích nějaká krevetka “pase”, tak to jen proto, že z nich obírá mikroorganismy k snědku.

Nejsou dózy na řasokoule pro rybky moc malé?

Ano jsou. Každý živočich, a to i rybky a krevetky, si zaslouží důstojně velký prostor k životu. Proto jednoznačně nedoporučujeme přidávat do dóz na řasokoule jakékoliv živočichy. Pokud tam nezemřou během pár dní, tak prožijí protrápený život.

Pro rybky doporučujeme akvária alespoň o objemu 25 litrů. V takové nádrži již lze zajistit biologickou rovnováhu a malé druhy rybek tam mohou spokojeně žít.