Mechové obrazy se v poslední době těší ohromné oblibě. V tomto článku se dozvíte něco o těch, které pečlivě vznikají v naší dílně pod našima rukama.

Co je to vlastně mechový obraz?

Žádná věda.  Mechové obrazy  jsou skutečně obrazy vyrobené z mechů a nevyžadují žádnou péči. Nemusíte se obávat, že by se mech rozrostl pryč z obrazu, je takzvaně stabilizovaný.

To znamená, že mechy vyrostly v přírodě. Po sklizni procházejí speciálním procesem, aby se zachoval jejich tvar a konzistence. Dle potřeby jsou poté mechy dobarvovány tak, aby z nich šly vyrábět co nejzajímavější obrazy.

Využíváme 3 základný typy mechů.

  • Sobí mech
  • Plochý mech
  • Kopečkový mech

Péče o mechové obrazy

Obecně lze říci, že jsou mechové obrazy bezůdržbové. Pro jejich delší životnost je však dobré dodržovat několik zásad.

  • Umístěte obraz mimo dosah přímého slunečního světla a jiných zdrojů tepla
  • Optimální vlhkost vzduchu je 40-60 % – při nižší vlhkosti může mech tvrdnout (po návratu do vyšší vlhkosti opět změkne)
  • Mech nezalévejte ani nezvlhčujte
  • Prach můžete odstranit studeným fénem

Naše mechové obrazy

Každý konkrétní kousek mechu stvořila příroda, proto nemohou být všechny obrazy naprosto totožné. Vždy však zachováváme typy a barvy použitých mechů a snažíme se, aby mechové obrazy byly co nejpodobnější originálům na fotografiích v e-shopu.

Naším cílem je vyrábět dostupné, ale zároveň kvalitní mechové obrazy, jejichž cenovka nezačíná na tisících až desetitisících korunách. Proto jsme se rozhodli vyrábět obrazy od malých velikostí (mechové miniobrazy), jejichž rozměry začínají na15x10 cm a cena startuje na 375 Kč.

Obrazy umíme i větší a to až do 50×70 cm. V našem e-shopu najdete mechové obrazy rozdělené do 4 velikostních kategorií.

Kategorie: Mechové obrazy