Vznik Řasokoulí.eu

Koncem roku 2018 si Michal Staněk (v té době student vysoké školy) zaregistroval doménu rasokoule.eu a během pouhých několika dní vznikl náš e-shop. Jeho první verze se výrazně lišila od té současné. 

Na jaře 2019 započala spolupráce s naším šikovným sklářem ze Železného Brodu, který pro nás vyrábí všechny dózy, u nichž je poznámka v závorce “ruční výroba”.

O rok později, na jaře 2020, jsme ukončili spolupráci s dopravcem Uloženka a rozjeli jsme to se Zásilkovnou. Tím jsme posunuli spolehlivost, rychlost i pohodlnost nakupování řasokoulí na vyšší úroveň. Postupně jsme započali spolupráci také s PPL a DPD.

Naše práce

Cílem naší práce je dostat řasokoule k co nejvíce lidem, a tím šířit radost po světě. Naše řasokoule, které posíláme do světa, jsou vždy 100% zdravé a zelené. Jednu po druhé pečlivě třídíme podle jejich zdravotního stavu. Řasokoule, které pro nás nejsou stoprocentní, umísťujeme do našeho léčebného systému, ve kterém si pobudou několik měsíců. Poté znovu projdou procesem třídění, a když se nám stále nezdají plně zdravé, léčebná kůra se opakuje. Díky tomu máte jistotu, že od nás neobdržíte zažloutlé či nahnilé řasokoule.

trideni rasokouli
priprava na odeslani

Smýšlíme ekologicky

Při zasílání křehkého skla musíme vycpávat balíky skutečně velkým množstvím materiálu. Jelikož se co nejvíce snažíme vyhýbat nákupu nového výplňového materiálu, je pro nás nejpřijatelnějším materiálem papír. A to zpravidla takový papír, který už svoji prvotní misi splnil. Proto vycpáváme starými novinami, letáky a skartovaným papírem z kanceláří. Všechen tento papír by v lepším případě skončil v recyklačním procesu (který stojí spoustu energie), ale my mu dáme druhou šanci vyniknout – ochrání sklo při přepravě 💚. A to se mu docela úspěšně daří. Dopravci rozbijí zhruba 1 dózu z 1000. V našem balíčku se můžete výjimečně setkat i s plastovou výplní. Vždy to jsou však výplně, které k nám dorazili se zbožím od našich dodavatelů a my je využíváme dále. 

baleni balicku

Když Vám objednávka přijde v nějaké staré ošuntělé krabici, nelekejte se. Účel splní stejný, jako krabice nová a malinko tím snížíme zátěž na přírodu.

Kdo jsme?

V tuto chvíli jsme v Řasokoulích.eu dva – Michal a Jakub. Když je potřeba, vypomáhají nám šikovné brigádnice.

michal stanek
Michal Staněk
jakub slezak
Jakub Slezák

Michal se stará o bezproblémový chod webu a e-shopu, má na starosti komunikaci se zákazníky a taky to, aby bylo vždy všeho na e-shopu dostatek.

Kuba má na starosti péči o řasokoule a každodenní přípravu objednávek. Každá řasokoule, kterou od nás obdržíte, mu projde nejméně 2x pod rukama. Díky tomu předá každé řasokouli dostatečné množství lásky, a tak řasokoule zvládnou cestu za novými majiteli v úplné pohodě. 💚