Tak jako všechny živé organismy mohou být i řasokoule zasaženy nemocemi. V tomto článku si povíme jak nemocem předcházet, jak je rozpoznat a jak je léčit.

Nažloutlé řasokoule

Takto postižené řasokoule mohou být při správné péči zachráněny. Je to nejčastější neduh, jenž řasokoule trápí. Zažloutnutí obvykle vzniká při pobytu na slunci nebo příliš silném světle. Proto je důležité neubytovávat řasokoule v blízkosti oken.

A co tedy dělat, když Vám řasokoule žloutne? Je to prosté. Dopřejte jim to, co mají rády, temno a chladnou vodu. Nezapomínejte také na pravidelné ždímání, čímž se z nich vyplaví nečistoty. Proces léčby v domácích podmínkách může být velice zdlouhavý (v některých případech i více než rok), proto buďte trpěliví.

nazloutla rasokoule

Řasokoule s černými skvrnami

Budeme k Vám upřímní. Nevíme přesně, jaká je příčina tohoto neduhu. I přesto se s tím můžete setkat. Co však víme je to, že léčba je totožná, jako u zažloutlých řasokoulí. Vypozorovali jsme, že proces léčby bývá bohužel ještě zdlouhavější, než u zažloutlých řasokoulí.

rasokoule s cernymi fleky

Nahnilé řasokoule

Těmto řasokoulím již nelze nijak pomoci a jsou v podstatě mrtvé. Hniloba často proniká i dovnitř řasokoulí, které se kvůli ní rozpadnou. Hnijící řasokoule jsou slizké a obvykle zapáchají.

nahnila rasokoule

Zdravé řasokoule

Pouze sytě zelené řasokoule lze považovat za zdravé. Dodržením několika málo zásad, které jsou sepsány níže, lze snadno zajistit řasokoulím vhodné podmínky pro dlouhý a zelený život.

  • pravidelná výměna vody
  • jemné občasné proždímání řasokoulí v umyvadle s vodou
  • vhodné stanoviště – daleko od silného světla

Řasokoule z našeho e-shopu

Řasokoule, které posíláme do světa, jsou vždy 100% zdravé a zelené. Jednu po druhé pečlivě třídíme podle jejich zdravotního stavu. Řasokoule, které pro nás nejsou stoprocentní, umísťujeme do našeho léčebného systému, ve kterém si pobudou několik měsíců. Poté znovu projdou procesem třídění, a když se nám stále nezdají plně zdravé, léčebná kůra se opakuje. Díky tomu máte jistotu, že od nás neobdržíte zažloutlé či nahnilé řasokoule.

Pěstujeme i vlastní Baby řasokoule, které prodáváme ve velikosti 0,3 – 0,7 cm. Jsou extrémně roztomilé a je na nich nejlépe pozorovatelný růst.

Nezapomeňte, že naše řasokoule nejlépe vyniknou v našich dózách.